Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

W zestawie czy osobno?

Słuchawkę, wąż prysznicowy, drążek i baterię można kupić osobno lub w zestawie prysznicowym. Co jest lepszą opcją? Zależy od preferencji. Jeśli szukasz konkretnych modeli, w tym nietypowych baterii, niestandardowej długości węża, czy nietuzinkowych kształtów słuchawek, to kompletuj armaturę samodzielnie. To także zalecane rozwiązanie, gdy szukasz tylko baterii i słuchawki z wężem, nie chcesz dodawać do tego drążka i uchwytu. Te podstawowe części armatury sprawdzają się w wannach z parawanem, które służy również jako prysznic. Gdy jednak potrzebujesz przede wszystkim niezawodnego sprzętu, cechującego się dużą trwałością, idealnego do komfortowej kąpieli pod natryskiem, to wybierz kompletny zestaw prysznicowy. Dzięki temu zyskasz pewność, że elementy są świetnie dopasowane, a całość funkcjonalna i estetyczna. Zaoszczędzisz też czas na szukaniu poszczególnych elementów w sklepie.

Co wchodzi w skład zestawu prysznicowego?

Zestaw prysznicowy składa się z węża, słuchawki, drążka i/lub uchwytu, czasem także deszczownicy, choć to raczej element dodawany do kolumn prysznicowych, oraz opcjonalnie mydelniczki czy półeczki na kosmetyki. Cały zestaw prysznicowy powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów. Najczęściej stosowane jest pokrycie chromem, który – w przypadku odpowiedniej grubości pokrywy – gwarantuje odporność na zarysowania i zmatowienie w krótkim czasie.

Kolumny prysznicowe czy zestawy prysznicowe?

Nie ma sporej różnicy między zestawem a kolumną prysznicową, ale warto wiedzieć, że to nie ten sam rodzaj armatury. Zestaw nie obejmuje baterii, którą trzeba dokupić oddzielnie, w standardzie nie ma też deszczownicy. Z kolei kolumna zawsze zawiera deszczownicę na drążku – stąd zresztą nazwa, bo ma podłużny kształt – oraz baterię, czy to zwykłą, czy termostatyczną w przypadku bardziej luksusowej armatury. Zestaw polecany jest dla niemal każdej kabiny, czy wanny z funkcją natrysku, bo te podstawowe elementy armatury zapewnią komfortową kąpiel. Kolumny to rozwiązania bardziej kompleksowe, przeznaczone do większych kabin.

Jak wybrać zestaw prysznicowy?

Wybór danego zestawu prysznicowego zależy od potrzeb użytkownika oraz stylu, rozmiarów baterii, kabiny, czy aranżacji całej łazienki. Do nowoczesnych, minimalistycznych w stylu łazienek, bardzo obecnie modnych, pasują zestawy błyszczące, chromowane, o smukłej linii i delikatnych, zaokrąglonych kształtach.

Oferta zestawów prysznicowych Bravat by Dietsche

Bravat by Dietsche ma w ofercie zestawy prysznicowe z uchwytem punktowym lub drążkiem, z półką na kosmetyki lub bez, ze słuchawkami jedno- lub wielofunkcyjnymi.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas