Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Rodzaje węży prysznicowych

Wąż do słuchawki prysznicowej wykonany jest najczęściej z tworzywa sztucznego, włókna nylonowego o dużej wytrzymałości lub z metalowego pancerza. Węże wyprodukowane ze stali nierdzewnej są solidne i wytrzymałe, w pełni odporne na uszkodzenia czy zaginanie. Z kolei węże z tworzyw sztucznych są bardziej delikatne, ale również stosowane są w nich techniki zapobiegające uszkodzeniom związanym z codziennym użytkowaniem. Węże z tworzyw sztucznych mogą występować w wielu kolorach. Stalowe węże od prysznica można zamówić w gustownym odcieniu metalicznym, który świetnie pasuje do błyszczących, chromowanych elementów armatury łazienkowej oraz ceramiki łazienkowej z akrylu. Węże prysznicowe mają różne długości – od około 120 cm do 200 cm.

Dobór węża do armatury łazienkowej

Wąż od prysznica dobierany jest do konkretnej słuchawki i baterii łazienkowej, jako łącznik tych elementów. Oddzielny zakup tych akcesoriów jest polecany osobom, które chcą samodzielnie skomponować armaturę łazienkową, tak by każda jej część sprostała ich wymaganiom. Przykładowo, jeśli szukają dłuższego węża, czy niestandardowej w kształcie słuchawki, które nie są oferowane w zestawach lub kolumnach prysznicowych. Użytkownicy poszukujący gotowych rozwiązań, z już odpowiednio dobranymi elementami, powinni postawić na zestaw prysznicowy lub bardziej rozbudowaną kolumnę prysznicową.

Na co zwracać uwagę przy wyborze węża prysznicowego?

Podstawową kwestią do przemyślenia przed kupnem węża prysznicowego jest jego długość. Modele mające około 120 cm polecane są do niewielkich kabin i dla użytkowników o niższym wzroście, a także, gdy z kabiny często korzystają dzieci. Dla osób wyższych i w większych kabinach, gdzie jest duża przestrzeń w środku, krótki wąż będzie niekomfortowy i ograniczy swobodę ruchu podczas kąpieli. Długi wąż mający nawet 180-200 cm powinny wybrać wysokie osoby oraz posiadacze sporych kabin prysznicowych. Uwaga jednak, by nie przesadzić z długością, bo za długi wąż prysznicowy będzie się nadmiernie skręcał i utrudniał komfortową kąpiel. Uniwersalna długość węża to około 150 cm. Zwróć też uwagę na materiał wykonania węża i to, czy mają technologię zapobiegającą skręcaniu i zginaniu, dzięki czemu będą mogły służyć długie lata. W kwestii estetyki do wyboru masz węże gładkie lub z obudową w kształcie harmonijki.

Oferta węży prysznicowych Bravat by Dietsche

W ofercie sklepu Bravat by Dietsche znajdziesz uniwersalne, wytrzymałe, estetycznie wykonane węże prysznicowe. Są one wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa lub stali nierdzewnej, o standardowej długości 150 cm, z techniką zapobiegającą skręcaniu. Na węże producent oferuje 2 lata gwarancji.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas