Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Kształt - Rodzaj

Długość (cm)

Szerokość (cm)

Głębokość (cm)

Pojemność (litry)

Hydromasaż

Rodzaje wanien

Wanny do łazienki mogą mieć różne rozmiary oraz kształty – standardowe prostokątne, bardziej nowoczesne owalne, czy asymetryczne pozwalające dopasować wannę do nietypowych wymiarów łazienki. Jeśli chodzi o miejsce montażu, wyróżnia się wanny narożne, montowane w rogu pomieszczenia, co pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię użytkową, przyścienne, dopasowane do jednej lub dwóch ścian, i wolnostojące, czyli, jak sama nazwa wskazuje, stojące bez oparcia o ścianę, na środku pomieszczenia, zalecane do przestronnych łazienek. Dostępne modele wykonane są także z różnych materiałów – popularne są wanny żeliwne, stalowe i oczywiście akrylowe, najbardziej rozpowszechnione. Akrylowe wanny cechują się największą różnorodnością, bo można znaleźć dowolne kształty i wymiary, a do tego są lekkie, długo trzymają ciepło wody, wykazują odporność na przebarwienia od rdzy czy kamienia, a jeśli do tego są pokryte warstwą ochronną, to mogą być również odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. W takiej wannie można zainstalować hydromasaż, czyniąc ją domowym centrum relaksu i spa.

Jak wybrać idealny wymiar wanny?

Wybór wymiarów wanny po pierwsze zależy od rozmiarów łazienki. Wanna musi być dopasowana do projektu tak, by nie zajmować za dużo miejsca i nie przeszkadzać w funkcjonalnym korzystaniu z innych elementów i mebli. W bardzo małych łazienkach wybiera się najczęściej kabiny prysznicowe, bo zajmuje mniej miejsca niż wanna. Jeśli jednak w pomieszczeniu jest nieco więcej przestrzeni, warto wybrać nawet małą wannę, by mieć większy komfort kąpieli. Koniecznie trzeba zaplanować też miejsce do swobodnego wyjścia z wanny – minimum 55 cm między dłuższym bokiem a ścianą, najlepiej zaś około 100 cm.

Wymiar wanny a wygoda użytkowania

Wanna do łazienki, poza dopasowaniem przestrzennym, powinna też być odpowiednia do potrzeb domowników, tak by rzeczywiście można było wygodnie, a także bezpiecznie jej używać. Osoby korzystające z wanny powinny mieć stabilne oparcie pleców oraz stóp. Wanna nie powinna za mała, ale też nie za duża, by się nie ześlizgiwać. Standardowe wanny łazienkowe prostokątne mają około 160-170 cm długości, co wystarcza dla osoby o przeciętnym wzroście, oraz 70 cm szerokości – odpowiednie dla użytkownika o szczupłej posturze. Większe wymiary to np. nawet do 220 cm długości, oraz do 90 cm szerokości. Do tego warto zwrócić uwagę na kształt niecki, bo zbyt płytka i mocno profilowana nie będzie wygodna, nawet jeśli jej wymiary będą w miarę typowe.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas