Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Długość (cm)

Szerokość (cm)

Głębokość (cm)

Pojemność (litry)

Hydromasaż

Zalety wanien przyściennych

Wanny przyścienne zajmują mniej miejsca niż wolnostojące, a jeśli uda się użyć przy ich montażu narożnik czy naturalną wnękę, to optymalnie wykorzysta się przestrzeń łazienki. Z racji powszechności tego rozwiązania, na rynku znajduje się bardzo duża różnorodność wanien przyściennych, o znacznie większej gamie rozmiarowej niż wolnostojące.

Do jakiej łazienki będzie pasować wanna przyścienna?

To zależy od jej kształtu i formy. Można znaleźć wannę przyścienną pasującą do dowolnej wielkości i charakteru łazienki. Wanny prostokątne zalecane są do małych łazienek, a owalne do większych, a tym także do salonów kąpielowych. Można je też dopasować do dowolnej aranżacji, stawiając na prostokątny, kanciasty kształt do łazienek industrialnych czy skandynawskich. Z kolei wybierając owalne, obłe kształty, nadasz przestrzeni lekkości i łagodności. Sprawdzi się to w przypadku bardziej klasycznych, romantycznych, rustykalnych aranżacji, czy np. łazienek utrzymanych w stylu prowansalskim. Popularne i zgodne z trendami wnętrzarskimi są ostatnio wanny przyścienne w stylu retro, z płynną linią i zaokrąglonymi krawędziami.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wanny przyściennej?

Po pierwsze, na wymiary łazienki oraz posturę osoby korzystającej z wanny. Najmniejsze wanny przyścienne zaczynają się od 100 do 120 cm długości i 70 cm szerokości, jeśli jednak ma z nich korzystać osoba o dużej posturze, to lepiej wybrać kabinę niż tak małą, niezbyt komfortową do kąpieli wannę. Standardowo wanna powinna mieć długość minimalną równą 160 cm i szerokość zaczynającą się od 80 cm, by każdy mógł wygodnie w niej leżeć, opierając się plecami i stopami. Przed frontem wanny należy zostawić co najmniej 55 cm przestrzeni, a najlepiej około metra, by mieć swobodę ruchów przy wychodzeniu i wycieraniu się. Koniecznie trzeba też sprawdzić, czy o nieprzylegające do ściany boki nie będą obijać się inne urządzenia i meble, np. drzwi od pralki czy otwierane drzwi kabiny, oraz czy nie ograniczają one możliwości poruszania się po łazience. Rozwiązaniem może być wybranie wanny o zaokrąglonych rantach. Następnie pozostaje wybór kształtu wanny – prostokątny, asymetryczny montowany z lewej czy prawej strony do ściany, a rzadziej owalny, bo to raczej kształt typowy dla wanien wolnostojących. Modele narożne mogą mieć wygodne siedzisko, a prostokątne wanny przyścienne także parawan, czyniący z wanny kabinę prysznicową w razie potrzeby, i praktyczną półkę na kosmetyki.

Wanny przyścienne Bravat by Dietsche

Bravat by Dietsche oferuje duży wybór wanien przyściennych – wszystkie są masywne i solidnie wykonane, ale o nowoczesnej, gustownej formie nadającej im lekkości i elegancji. Zostały stworzone z trwałego, odpornego na zarysowania, przyjemnego i ciepłego w dotyku akrylu.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas