Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Długość (cm)

Szerokość (cm)

Głębokość (cm)

Pojemność (litry)

Hydromasaż

Zalety wanien owalnych

Owalny kształt wanny nada przestrzeni łagodności i lekkości, o wiele bardziej niż prostokątne wanny o kanciastych kształtach. Duże wymiary typowe dla wanny owalnej pozwalają na bardzo wygodną kąpiel niezależnie od postury użytkownika, a nawet na romantyczną kąpiel we dwoje. Do wanny owalnej bardzo dobrze dopasowuje się siedzisko mające praktyczne zastosowanie podczas kąpieli, a także panel z hydromasażem, dzięki któremu wanna staje się domowym centrum spa i relaksu. Wanny owalne nawet w mniejszych przestrzeniach nie utrudniają poruszania się po wnętrzu, bo nie ma ryzyka uderzenia się o rogi. Z tego powodu są one też bezpieczniejsze dla dzieci niż wanny z kantami.

Do jakiej łazienki wybrać wanny owalne?

Wanna owalna nawet o najmniejszych wymiarach zajmuje trochę więcej miejsca niż prostokątna. Trudniej ją wpasować w narożnik oraz wnękę. Dlatego wybierana jest do pomieszczeń o większej powierzchni. Najlepiej sprawdza się w przestronnych pokojach kąpielowych, gdzie może stanowić centrum aranżacji jako wanna wolnostojąca. To bardzo nowoczesne i gustowne rozwiązanie, a jeśli wymiary łazienki pozwalają, można wybrać naprawdę sporą wannę owalną z hydromasażem oraz siedziskiem i cieszyć się błogimi kąpielami niczym w spa.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wanny owalnej?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić wymiar wanny pod kątem dopasowania do postury użytkownika i rozmiarów łazienki. Najczęściej wanny owalne mają wymiary 185 na 120 cm lub 190 na 100 cm. Typowe modele mają około 160 cm długości i 70-80 cm szerokości. Warto sprawdzić, czy wanna owalna ma siedzisko oraz praktyczny, szeroki brzeg pozwalający na umieszczenie na nim kosmetyków, szczególnie gdy nie ma obok ściany, na której można by zamontować półkę. Wanna powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, z akrylem pokrytym ochronną warstwą, by była odporna na uszkodzenia, zarysowania, szkodliwe działanie wody i kosmetyków. To szczególnie ważne, jeśli wanna stoi w centrum łazienki i ma być jej ozdobą, bo nie będzie spełniać tej funkcji, gdy szybko się zniszczy. Tym bardziej że w przypadku wolnostojącej wanny pośrodku łazienki nietrudno o zarysowania i uszkodzenia.

Wanna owalna od Bravat by Dietsche

Bravat By Dietsche to luksusowa marka z tradycjami, która oferuje eleganckie, minimalistyczne wanny, idealne do nowoczesnych aranżacji i wyróżniające się ponadczasowym stylem. Ponadto wykonane są solidnie i z wysokiej jakości materiałów, a powłoka akrylowa została pokryta dodatkową warstwą ochronną, zapewniającą dłuższą żywotność wanien owalnych.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas