Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Rodzaje słuchawek prysznicowych

Słuchawki pod prysznic są kanciaste i prostokątne lub obłe i okrągłe. Występują także w różnych rozmiarach, od mniejszych, przeznaczonych do bardziej kameralnych kabin, po większe idealne do dużych natrysków, np. typu walk-in. Kształt to nie jedyny parametr różniący modele słuchawek. Niektóre modele mają rączkę ze wstawką z gumy, by zniwelować ślizganie się. Słuchawki mogą być jednofunkcyjne lub wielofunkcyjne, z kilkoma rodzajami strumienia wody, np. delikatną mgiełką, silnym, skoncentrowanym strumieniem wykorzystywanym do hydromasażu ciała. Funkcje wybiera się poprzez obrót dyszy w słuchawce lub za pomocą przycisku.

Na co zwracać uwagę przy wyborze słuchawki do prysznica?

Przede wszystkim należy dobrać słuchawkę do prysznica do parametrów i estetyki baterii, kabiny oraz łazienki. Wybierając oddzielnie baterię, słuchawkę i wąż prysznicowy, koniecznie sprawdź, czy elementy wyglądają harmonijnie, bo za duża lub za mała słuchawka może wyglądać niekorzystnie. W drugiej kolejności zastanów się nad funkcjonalnością słuchawki, to znaczy, jakich opcji potrzebujesz – jeden rodzaj strumienia wody, czy też standardowe trzy funkcje do różnych zastosowań. Nie do przecenienia jest kwestia materiału wykonania słuchawki, bo to wpływa na jej żywotność, łatwość w czyszczeniu i komfort użytkowania. Postaw na modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak mosiądz, ceramika, cynk, i pokryte odpowiednio grubą warstwą chromu, co nie tylko zapewnia elegancki połysk słuchawki, lecz także eliminuje ryzyko szybkiego zmatowienia i zarysowania armatury. Warto ponadto wybrać słuchawki pod prysznic eko, które umożliwiają bardziej oszczędne zużycie wody.

Co poza słuchawkami do prysznica?

Sama słuchawka pod prysznic to za mało. Jeśli nie chcesz kupić gotowego zestawu lub kolumny prysznicowej ze słuchawką, ale skompletować samodzielnie armaturę łazienkową, kup także baterię i węża prysznicowego. Aby wygodniej korzystać z kabiny, dołącz do tego drążek i uchwyt, dzięki czemu będziesz mógł regulować wysokość zamocowania słuchawki. Jeśli masz wannę z opcją prysznica, to drążek nie jest konieczny, wystarczy dobra bateria wannowo-prysznicowa oraz słuchawka z wężem.

Oferta słuchawek prysznicowych Bravat by Dietsche

Bravat by Dietsche to producent stawiający na funkcjonalne i estetyczne rozwiązania do łazienki, które cechują się długą żywotność, potwierdzoną wieloletnią gwarancją. Słuchawka do prysznica Bravat by Dietsche wykonana jest z doskonałej jakości materiałów i pokryta chromem o dużym połysku. Oferowane są modele ekologiczne oraz wielofunkcyjne, o różnym parametrze przepływu wody, szerokości oraz długości.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas