Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo
Rodzaje kabin prysznicowych

Rodzaje kabin prysznicowych

Natrysk to idealne rozwiązanie dla małego, średniego i dużego metrażu. Każdy rodzaj kabiny prysznicowej zajmuje zawsze mniej miejsca niż wanna, dając więcej możliwości aranżacyjnych. Co więcej, samo „wzięcie prysznica” stanowi dużą oszczędność czasu w porównaniu do kąpieli w wannie. Natrysk wpływa też na zmniejszenie poboru wody (nawet dwu lub trzykrotnie). Jest więc rozwiązaniem ekonomicznym, ekologicznym i funkcjonalnym.

Choć nie sposób przecenić zalet prysznica, problem pojawia się przy wyborze odpowiedniej kabiny. Powinna być dopasowana nie tylko do Twoich preferencji i gustu, ale również do wymiarów oraz kształtu łazienki. Oprócz tego musi zapewniać komfort użytkowania, a przy tym pasować do wystroju pomieszczenia. Dlatego szukając rozwiązania dla siebie, zwróć uwagę m.in. na:

Najpopularniejsze wielkości kabin to 90×90, istnieją jednak mniejsze wersje takie jak 80×80. Warto wiedzieć również, że na rynku dostępne są kabiny narożne przylegające do dwóch ścian łazienki (w sam raz do małego metrażu), a także kabiny prysznicowe wolnostojące z brodzikiem lub walk-in, które świetnie prezentują się tam, gdzie jest dużo miejsca.

To oczywiście nie wszystko. Poniżej przedstawiamy 4 główne rodzaje kabin prysznicowych, które różnią się ze względu na kształt. Ten aspekt wpływa nie tylko na aranżację całego wnętrza. Właściwa forma i rodzaj kabiny prysznicowej może np. optycznie powiększyć pomieszczenie, pozwolić na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, lub odwrotnie – zapewnić dużą oszczędność miejsca. Jaką kabinę prysznicową wybrać? Z pomocą naszego poradnika szybko znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla swojej łazienki!

Kabiny prysznicowe półokrągłe

Absolutny numer 1 wśród rodzajów kabin prysznicowych o kompaktowych kształtach. Świetna propozycja dla małych łazienek, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. W zestawie z drzwiami przesuwnymi będzie strzałem w dziesiątkę dla niewielkiego metrażu. Oprócz tego, obły kształt kabiny prysznicowej półokrągłej optycznie powiększa przestrzeń i nadaje jej subtelnego charakteru.

Półokrągła kabina prysznicowa jest niezwykle uniwersalna. Jej krawędzie zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż w kabinie prysznicowej prostokątnej lub kwadratowej. Poza tym całe pomieszczenie w zestawieniu z jej półokrągłą formą sprawia wrażenie większego i bardziej przestronnego.

Łagodna forma nie dominuje w aranżacji, wręcz przeciwnie – doskonale ją dopełnia. Dlatego ten rodzaj kabiny prysznicowej z łatwością dopasujesz do łazienki w stylu nowoczesnym, glamour, rustykalnym, vintage, czy klasycznym.

Kabiny prysznicowe prostokątne

Kabiny prysznicowe prostokątne to propozycja dająca ogromną swobodę i komfort użytkowania. Ten rodzaj kabiny prysznicowej nawet w bardzo dużej wersji (z bokiem 120 cm) i tak zajmuje mniej miejsca niż wanna. Z tego względu nadaje się głównie do średnich i dużych łazienek.

Ze względu na podłużny kształt, prostokątna kabina prysznicowa zajmuje nieco więcej przestrzeni niż np. kabina półokrągła czy kwadratowa. Zapewnia tym samym większą wygodę podczas kąpieli.

Kabiny prostokątne występują w wielu wersjach – z niskim, wysokim brodzikiem, bez brodzika, z drzwiami przesuwnymi, czy z jednym lub dwoma skrzydłami. Do mniejszych łazienek polecamy wybór drzwi przesuwnych, które wymagają wygospodarowania mniejszej ilości miejsca niż drzwi otwierane na zewnątrz.

Kabiny prysznicowe kwadratowe

Czasem najlepsze rozwiązania to te najprostsze. Nie dziwi więc, że kabiny prysznicowe kwadratowe cieszą się największą popularnością wśród osób lubiących klasykę. Są proste, nie zajmują wiele miejsca, a przy tym oferują nieco więcej przestrzeni niż półokrągła kabina prysznicowa. Rodzaje, które opisaliśmy wcześniej, są dość skrajne: prostokątne pasują do większych łazienek, a półokrągłe są dobrą alternatywą, gdy miejsca jest niewiele. Za to kwadratowa wersja idealnie wpisuje się wszędzie tam, gdzie znaczenie ma maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Z łatwością zamontujesz w niej podłużną półkę na kosmetyki i bez problemu utrzymasz ją w czystości. Kwadratowa kabina jest dyskretna, pasuje do narożnika w łazience o małym metrażu albo w zestawieniu z wanną. To praktyczna, minimalistyczna opcja, która nie przytłacza wnętrza.

Design kwadratowych kabin prysznicowych dostępnych w naszej ofercie utrzymano w stylu nowoczesnym. Nasi klienci często wybierają je jako element wystroju kameralnych, przytulnych łazienek, w których dominują geometryczne formy wyposażenia.

Kabiny prysznicowe pięciokątne

Ostatni, a zarazem najbardziej elegancki i oryginalny rodzaj kabin prysznicowych, to wersja pięciokątna. Pasuje do aranżacji tradycyjnych, romantycznych i rustykalnych, ale także nowoczesnych i modernistycznych (np. w stylu industrialnym). Jest jednocześnie wysoce ergonomiczna. Zajmuje mniej miejsca niż natrysk prostokątny, a jej płaskie wejście bez kąta optycznie powiększa przestrzeń. Kabina prysznicowa pięciokątna to rozwiązanie dla osób poszukujących niebanalnej estetyki i funkcjonalności.

Pasuje zarówno do mniejszych, średnich, jak i dużych łazienek. Tak jak w przypadku kabin półokrągłych, tak i tutaj można optymalnie wykorzystać róg pomieszczenia, co daje dużą oszczędność miejsca. Dodatkowo w samej kabinie 5-kątnej znajduje się sporo przestrzeni, m.in. na montaż półki na kosmetyki czy panelu z hydromasażem.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas