Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Jak działa przycisk spłukujący bezdotykowy?

Przycisk spłukujący bezdotykowy nie jest nowym produktem, ani nawet zupełnie nowym przyciskiem – to model z innym mechanizmem uruchomienia, niż w tradycyjnej wersji. Przycisk bezdotykowy Bravat wyróżnia działanie na podczerwień, która uruchamia spłukiwanie na podstawie wykrycia ruchu. Wystarczy machnąć dłonią przed czujnikiem, by uruchomić spłukiwanie z mniejszą lub większą ilością wody, jeśli to przycisk dwufunkcyjny. Przycisk jest zasilany bateriami LR20, gwarantującymi około 10 tys. spłukiwań bez wymiany i z wbudowanym czujnikiem zużycia baterii, informującym o zbliżaniu się do końca jej żywotności. Dobrej jakości przycisk spłukujący bezdotykowy działa precyzyjnie, co pozwala wychwycić prawidłowe uruchomienie spłuczki, nie zaś przypadkowe, co mogłoby skutkować zwiększonym zużyciem wody.

Przyciski spłukujące bezdotykowe czy tradycyjne?

Jakie przyciski wybrać do łazienki? Zależy do potrzeb. Przyciski spłukujące tradycyjne są jak najbardziej funkcjonalne i sprawdzą się w każdym domu czy mieszkaniu. Osoby prywatne mogą wybrać przyciski spłukujące bezdotykowe, jeśli z łazienki korzystają także dzieci lub osoby starsze, bo łatwiej im będzie pomachać dłonią przed czujnikiem niż nacisnąć przycisk. Bezdotykowy mechanizm polecany jest do pensjonatów, hoteli, apartamentów na wynajem, restauracji, pubów i lokali usługowych, bo to bardzo higieniczne rozwiązanie. Klienci nie muszą dotykać przycisków, a w konsekwencji nie zostawiają na nich bakterii i zarazków.

Szklane czy z tworzywa sztucznego?

Gdy już wybierzesz rodzaj mechanizmu działający w przycisku, zastanów się, na jaki materiał postawić. Szklane przyciski są bardzo eleganckie, pasują do zabudowy stelażu podtynkowego ze szkła, a także nowoczesnej, loftowej, czy luksusowej aranżacji łazienki, zwłaszcza gdy występują w kolorze czarnego matu. Takie przyciski wykazują się też dużą trwałością, bo szkło jest hartowane. Jednak wysokiej jakości tworzywo sztuczne również gwarantuje dużą żywotność i odporność na uszkodzenia przycisku spłukującego.

Jak dobrać przycisk spłukujący bezdotykowy do łazienki?

Przy wyborze przycisku spłukującego bezdotykowego kieruj się względami estetycznymi – jego kształtem i kolorem. Prostokątne obudowy o prostych rogach pasują do surowej, minimalistycznej aranżacji łazienki. Obudowy przycisków z zaokrąglonymi kantami świetnie prezentują się natomiast w zestawieniu z subtelniejszym designem – na przykład ceramiką w owalnych kształtach. Kolor przycisków dopasuj do dominujących barw w pomieszczeniu albo postaw na kontrastowe rozwiązanie – np. do białej miski WC wybierz czarny przycisk.

Przycisk spłukujący – w zestawie czy oddzielnie?

Przycisk spłukujący kupisz oddzielnie, podobnie jak stelaż podtynkowy, miskę WC i deskę sedesową lub zamówisz ją w kompleksowym zestawie zawierającym wszystkie te elementy. Co ciekawe, przycisk zawsze możesz po jakimś czasie wymienić na inny – to jedyny, obok deski sedesowej, dający taką możliwość element zestawu podtynkowego.

Oferta przycisków spłukujących bezdotykowych Bravat by Dietsche

Bravat by Dietsche jest producentem ceniącym sobie praktyczność, stylowe wykonanie i innowacyjność, dlatego ma w ofercie nowoczesne, eleganckie przyciski spłukujące bezdotykowe dwufunkcyjne.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas