Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Rozmiar (mm)

Pokrywa

Czemu warto wybrać odwodnienia liniowe z metalowym syfonem?

  • Brak progów czy wysokiego brodzika ułatwia korzystanie z kabiny osobom niepełnosprawnym, starszym oraz dzieciom.
  • Wpasowane w posadzkę umożliwiają maksymalnie wykorzystanie przestrzeni.
  • Wyglądają dyskretnie i elegancko – idealnie pasują do nowoczesnych, prostych łazienek.
  • Ich minimalistyczny wygląd sprawia, że mają uniwersalne zastosowanie. Świetnie odnajdują się nawet we wnętrzach utrzymanych w stylu innym niż nowoczesny minimalizm.
  • Są łatwe i szybkie w czyszczeniu, a metalowy syfon cechuje się wytrzymałością, co powoduje, że utrzymane w czystości odpływy mogą spełniać swoją rolę latami.
  • Różnorodność kolorów, kształtów, wymiarów i parametrów odpływów dostępna na rynku pozwala dopasować rozwiązanie idealne do każdej kabiny prysznicowej, nawet jeśli ma ona niewielkie wymiary czy jest zamontowana w nietypowym, trudno dostępnym miejscu w łazience.

Na co zwracać uwagę w odwodnieniach z metalowymi syfonami?

Przy wyborze odpływu prysznicowego z metalowym syfonem należy zwrócić uwagę na długość i szerokość rynienki oraz wysokość syfonu – najczęściej to zakres od 4 do 15 cm. Te wymiary mają istotne znaczenie przy montażu odpływu. Na funkcjonalność i niezawodność działania odwodnienia wpływa jednak nie wygląd i wymiary maskownicy, ale przepustowość syfonu wyrażana w litrach wody przepływających na minutę. Minimalne wartości to 20 litrów na minutę, jednak praktyczne syfony powinny mieć od 40 litrów na minutę przepustowości, tak jak rozwiązania oferowane przez markę Bravat by Dietsche. Wyższą przepustowość należy wybrać w kabinach z deszczownicą czy hydromasażem, gdzie zużycie wody jest o wiele większe. Odpływ powinien mieć także funkcję tzw. suchego syfonu, czyli specjalną zapadkę, dzięki której przykre zapachy z kanalizacji nie przedostaną się z powrotem do łazienki, nawet gdy syfon będzie bez wody – a taka sytuacja często występuje, gdy stosuje się ogrzewanie podłogowe lub gdy jedynie okazjonalnie korzysta się z prysznica.

Zalety odpływów z metalowym syfonem Bravat by Dietsche

Odpływy z metalowym syfonem są dostępne w naszym sklepie w różnych kolorach i wzorach. Wszystkie mają regulowaną wysokość i funkcję suchego syfonu oraz syfony wykonane z najwyższej jakości metali, co nadaje im dużą wytrzymałość. Grubość pokrywy zaczyna się od 1,5 mm, a przepustowość wynosi od 40 l/min.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas