Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Rozmiar (mm)

Pokrywa

Czym jest odwodnienie liniowe prysznicowe?

Odpływ liniowy ma formę rynienki na nóżkach, których wysokość można regulować. Jest wbudowany w podłogę w obrębie prysznica. Jedynym widocznym elementem odpływu liniowego jest maskownica zlicowana z posadzką.

Odwodnienie liniowe prysznicowe zastępuje brodzik pod prysznicem i obecnie jest szeroko stosowane w mieszkaniach, apartamentach, domach czy hotelach. Początkowo odpływy tego typu wykorzystywano jedynie w szpitalach, na basenach czy w innych obiektach publicznych z racji tego, że łatwo je utrzymać w czystości i nie stanowią, jak brodziki, przeszkody dla osób o mniejszej mobilności – niepełnosprawnych, starszych czy dla dzieci.

Architekci wnętrz odkryli jednak, że poza tymi zaletami odwodnienia liniowe prysznicowe można wpasować w prysznice o różnej wielkości, różnych kształtach oraz stylistyce wykonania.

Rodzaje odpływów prysznicowych

Odpływy prysznicowe najczęściej przyjmują formę linii prostej, rzadziej łuku montowanego w kabinach półokrągłych czy litery L. Odwodnienie zazwyczaj montowane jest w podłodze, blisko ściany z baterią prysznicową, czasem pośrodku natrysku lub na jego obrzeżach. Można też spotkać odwodnienie liniowe ścienne montowane zaraz nad podłogą, wzdłuż ścianki natrysku z baterią prysznicową. W niewielkich natryskach montuje się odwodnienie liniowe slim – wąskie i bardzo dyskretne.

Odwodnienia prysznicowe liniowe różnią się wyglądem, dzięki czemu można dopasować je do charakteru i stylistyki kabiny prysznicowej oraz całej łazienki. Ponadto odpływy są wykonywane z różnych materiałów takich jak stal nierdzewna, aluminium, tworzywa sztuczne. Warto zwrócić uwagę na parametry takie jak głębokość i długość rynienki, by pasowała do wymiarów kabiny prysznicowej, a także ilość wody maksymalnie przepływającej przez syfon czy dodatkowe funkcje, np. suchy syfon.

Zalety odwodnień liniowych prysznicowych Bravat by Dietsche

W ofercie naszego sklepu Bravat by Dietsche znajdują się odwodnienia liniowe prysznicowe z plastikowym lub metalowym syfonem w kolorach chromu, czarnego matu, polerowanego szkła przezroczystego lub czarnego o różnych wysokościach zabudowy, szerokości i długości rynienki oraz wysokim stopniu przepływu wody od 40l/min. Odpływy liniowe prysznicowe Bravat by Dietsche są funkcjonalne, uniwersalne i wyróżniają się eleganckim w swej prostocie designem zgodnym z obecnymi trendami wykończenia łazienek.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas