Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Rodzaje kolumn prysznicowych

Kolumny prysznicowe różnią się elementami, kształtem, parametrami. Bardziej rozbudowane kolumny są wyposażone w baterię termostatyczną, a także dodatkowe funkcje zapewnione dzięki przełącznikom mechanicznym lub ciśnieniowym. Wybrane modele mają ponadto różne kształty słuchawek i deszczownic – okrągłe, prostokątne etc. Warto też sprawdzić parametr przepływu wody przez słuchawkę i deszczownicę. Kolumny mogą też mieć dostępną regulację wysokości deszczownicy oraz uchwytu na słuchawkę, dzięki czemu dopasujesz je do swojego wzrostu – zagwarantuje to swobodną i wygodną kąpiel.

Zalety kolumny prysznicowej

Dlaczego warto wybrać kolumnę prysznicową? To bez wątpienia bardzo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, które zawiera wszystko, co niezbędne do komfortowej kąpieli pod natryskiem. Nie musisz oddzielnie wybierać elementów armatury łazienkowej, dobierając słuchawkę, wąż, uchwyt, półkę. Kupno kolumny prysznicowej pozwoli Ci zaoszczędzić czas, a w dodatku zyskasz pewność, że wszystkie części zestawu pasują do siebie idealnie. Obecność deszczownicy w kolumnie prysznicowej to jedna z największych zalet – w przypadku szybkiego prysznica warto korzystać ze słuchawki, ale na relaksującą kąpiel polecana jest właśnie deszczownica – płynąca z niej woda opływa ciało szerokim strumieniem. Poza tym nie musisz wówczas trzymać słuchawki, a umiejscowienie deszczownicy dopasujesz do swojego wzrostu.

Co wchodzi w skład kolumny prysznicowej?

Kolumna prysznicowa wysokiej jakości składa się ze słuchawki, węża, uchwytu punktowego i drążka, a także deszczownicy oraz baterii zwykłej lub termostatycznej. Słuchawki mogą być jednofunkcyjne lub wielofunkcyjne, z przełącznikiem natężenia strumienia wody. Korpus kolumny standardowo wykonany jest z mosiądzu, a uchwyt z cynku. Warto wybrać głowicę baterii z ceramiki, nie z plastiku, bo zapewnia to dłuższą żywotność kolumny prysznicowej. Z kolei wąż powinien być wykonany z wytrzymałego tworzywa lub stali nierdzewnej. Całość najczęściej pokryta jest chromem, a odpowiednia grubość powłoki gwarantuje wysoki połysk, odporność na matowienie i zarysowania.

Kolumny prysznicowe czy zestawy?

Różnica między kolumną a zestawem prysznicowym nie jest duża – zestaw ma podstawowe elementy niezbędne do kąpieli, a kolumna dodatkowo wyposażona jest w deszczownicę. Zestaw polecamy wybrać do każdego rozmiaru kabiny, niezależnie do tego, kto z niej korzysta. To takie niezbędne minimum, by kąpiel pod natryskiem była komfortowa. Kolumna prysznicowa zaś to rozwiązanie bardziej luksusowe, pasujące szczególnie do nowoczesnych kabin i aranżacji, często wybierane przez małżeństwa, bo pod deszczownicą można wziąć wspólną, romantyczną kąpiel.

Oferta kolumn prysznicowych Bravat by Dietsche

Bravat by Dietsche oferuje modele kolumn prysznicowych z baterią zwykłą i termostatyczną. Nowoczesne, stylowe kolumny wykonane są z doskonałej jakości materiałów. Bravat daje gwarancje na poszczególne elementy kolumny prysznicowej – 10 lat na korpus, 5 na głowice, 2 na inne części armatury.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas