Kabiny z niskim brodzikiem

Kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem Bravat by Dietsche

Kabiny prysznicowe mają różne głębokości brodzików – od 1,5 cm do nawet 6 cm. Kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem to jeden z ostatnich trendów aranżacji łazienkowej, dawniej stosowano bowiem raczej wyłącznie głębokie brodziki. Minimalistyczny design stał się bardzo modny i wymusił zmiany także w formach urządzeń i armatury łazienkowej. Aktualnie wiele osób decyduje się na kabiny z niskim brodzikiem, bo wyglądają estetyczne, delikatnie i stylowo, a także dobrze pasują do nowoczesnego designu łazienki. To nie jednak nie wszystkie zalety kabin z niskim brodzikiem.

Zalety kabin prysznicowych z niskim brodzikiem

Kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem są bardzo wygodne w użytkowaniu, w szczególności jeśli chodzi o komfortowe wejście i wyjście z kabiny. Dzięki niskiemu brodzikowi także dzieci, osoby starsze i o ograniczonej mobilności mogą bez ryzyka potknięcia się korzystać z kabiny. To zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie niż model z wysokim brodzikiem i pozwala na uzyskanie niezależności takich osób – nie muszą pomagać im inni domownicy. Do kabiny z niskim brodzikiem bez problemu można też wstawić taboret do pomocy przy kąpieli osób starszych czy niepełnosprawnych lub wanienkę z niemowlakiem, by wygodnie go wykąpać, korzystając z prysznica, jeśli w łazience nie ma dodatkowo wanny. Kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem łatwo jest utrzymać w czystości, bo mniej jest powierzchni do mycia, szczelin i zagięć. Niski brodzik mniej rzuca się w oczy, dzięki czemu kabina nie przytłoczy formą designu łazienki i będzie raczej stojącym w tle elementem, dopasowanym do reszty aranżacji lub delikatnie ją podkreślającym, zależnie od dobranego koloru profilu i tafli szkła.

Do jakiej łazienki wybrać kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem?

Niskie brodziki doskonale sprawdzą się w łazienkach o niewielkich wymiarach, gdzie wszelkie zmiany wysokości powierzchni skracają optycznie przestrzeń, a wysoki brodzik może za bardzo wyróżniać się w aranżacji. Przeszklone kabiny z niskimi brodzikami wydają się większe, bardziej przestronne i dodają przestrzeni lekkości. Kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem pasują idealnie do łazienek w stylu minimalistycznym, skandynawskim, industrialnym, gdzie piękno aranżacji oparte jest na prostocie, elegancji, stonowanej kolorystyce. Brak relingów pozwoli wydobyć z designu łazienki to, co najlepsze. Poprzez płytki czy mozaikę położone wewnątrz kabiny można wyróżnić ją w otoczeniu lub dopasować do stylizacji łazienki, a niski brodzik nie będzie w takiej aranżacji przeszkadzał.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kabin prysznicowych z niskim brodzikiem?

Kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem muszą mieć miejsce na odpływ. Oznacza to, że strop musi mieć właściwą grubość, by pod brodzikiem zrobić podkop na odpływy. Koniecznie trzeba zatem sprawdzić przed zakupem takiej kabiny, czy konstrukcja instalacji umożliwia montaż odpływu.

Kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem Bravat by Dietsche

Kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem marki Bravat by Dietsche są zaprojektowane z precyzją i w zgodzie z obecnymi trendami minimalistycznej elegancji. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, w tym akrylu użytego na brodzik, na który nałożono powłokę odporną, chroniącą brodzik przed zarysowaniami. W ofercie sklepu jest wiele rodzajów kabin z niskim brodzikiem – m.in. prostokątne, pięciokątne, półokrągłe i kwadratowe.

Wanna BT401
Już od
3999 PLN