Kabiny prysznicowe Walk in

Kabiny prysznicowe walk in Bravat by Dietsche

Kabiny prysznicowe walk in to niestandardowe rozwiązanie idealne do nowoczesnych łazienek o oryginalnym charakterze. Sprawdzi się w kameralnych pomieszczeniach kąpielowych, gdzie celem nadrzędnym jest zapewnienie komfortowej kąpieli wszystkim użytkownikom, także osobom starszym czy o mniejszej mobilności. Kabiny walk-in to otwarty typ natrysku, który wymaga jedynie postawienia ścianki prysznicowej i zainstalowania w podłodze odpływu liniowego.

Zalety kabin prysznicowych walk in

Prostota formy kabiny walk in czyni je bardzo modernistycznym natryskiem mogącym zupełnie odmienić charakter łazienki i nadać aranżacji oryginalnego stylu. Jednocześnie to proste w montażu kabiny wymagające jedynie ścianki prysznicowej, bo zazwyczaj taki typ pozbawiony jest drzwi, a także nie ma brodzika. Dzięki otwartemu wejściu takie kabiny są wygodne w użytkowaniu również przez osoby starsze czy o ograniczonej mobilności, a przestronność kabiny pozwala na komfortową i przyjemną kąpiel. W takich kabinach można zamontować siedzisko, panel z hydromasażem czy praktyczne półki w ścianie. Nadają się też świetnie do romantycznych kąpieli we dwoje, bo mają sporo miejsca, a zamontowanie ścianki z matowego czy grafitowego szkła zapewni prywatność i dyskrecję. Brak drzwi oznacza, że nie ma tu ruchomych elementów, które mogłyby ulec mechanicznemu uszkodzeniu, zatem kabina cechuje się większą trwałością i dłuższą żywotnością.

Do jakiej łazienki wybrać kabiny walk in?

Ustawienie ścianki z transparentnego szkła, brak brodzika i możliwość zabudowania płytkami środka kabiny prysznicowej walk in sprawiają, że taka kabina optycznie może powiększyć przestrzeń, dzięki czemu nawet małe łazienki lepiej się prezentują. Zazwyczaj jednak takie natryski są montowane w większych łazienkach, w których można maksymalnie wykorzystać przestrzeń i stworzyć naprawdę obszerną strefę kąpieli oddzieloną ścianką. W dużej łazience piękno i gustowny, nowoczesny charakter takiej kabiny będzie też idealnie wyeksponowany. Kabina walk-in wskazana jest ponadto w miejscach o spadzistym suficie czy asymetrycznych kształtach, gdzie nie zmieściłyby się kabiny kwadratowe lub prostokątne. Kabiny walk-in często wybierane są do stref relaksu i kąpieli w luksusowych pensjonatach czy hotelach.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kabin prysznicowych walk in?

Kabiny prysznicowe walk-in to modułowy system złożony ze ścianek ze szkła. Najważniejsze zatem jest to, by szkło było hartowane o minimalnej grubości 6-8 mm, było pokryte warstwą ochronną ułatwiającą mycie powierzchni, a konstrukcja miała profil aluminiowy odporny na m.in. korozję. Do tego trzeba dobrać praktyczny odpływ liniowy.

Kabiny walk-in od Bravat by Dietsche

Kabiny typu walk-in od marki Bravat by Dietsche, oferowane w sklepie online, wykonane są z profilu aluminiowego, w kolorach, takich jak stylowy czarny mat czy uniwersalny chrom, mają też różne wymiary pozwalające dopasować produkt do projektu łazienki. Wszystkie nasze kabiny walk in są wykonane z dbałością o detale, cechują się solidnością oraz elegancką prostotą, tak obecnie modną w dekoracji wnętrz.

Wanna BT401
Już od
3999 PLN