Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo
Kabiny prysznicowe rozmiary

Kabiny prysznicowe rozmiary

W sprzedaży jest wiele rodzajów kabin prysznicowych, różniących się pod względem kształtu czy wyposażenia. W dużych łazienkach doskonale sprawdzają się modele pięciokątne i prostokątne, większe, z otwieranymi drzwiami i typu walk-in, w mniejszych – narożne, kompaktowe, kwadratowe lub półokrągłe, z rozsuwanymi drzwiami. W każdym przypadku jedną z ważniejszych kwestii jest jednak rozmiar kabiny prysznicowej.

Wymiary mają ogromne znaczenie w aranżacji łazienki. Odpowiedni model nie może przytłaczać wnętrza. Oprócz tego powinien pozwalać na wygodne wejście do środka i zapewniać swobodę ruchów podczas kąpieli. Zazwyczaj rozmiary kabin prysznicowych dobiera się więc odpowiednio do potrzeb osób, które będą z nich korzystać.

Najczęściej wybierane wielkości to 80×80 cm i 90×90 cm. Rzadziej montowane kabiny, w przypadku których można jednak zauważyć stopniowy wzrost popularności, to te o większych rozmiarach, np. 70×100 cm, 80×100 cm, czy 80×120 cm (zwłaszcza modele prostokątne).

Dla uzyskania pełnej funkcjonalności natrysku trzeba pamiętać także o zachowaniu właściwej ilości miejsca tuż przy samej kabinie. Jeżeli drzwi są uchylne, należy zwrócić uwagę również na wymiary ich skrzydeł – tak, aby przy otwieraniu nie obijały się o resztę wyposażenia. Przed wejściem do kabiny rozsuwanej powinien być przynajmniej metr odstępu, a przy drzwiach uchylnych zalecane jest wydzielenie około półtorametrowej, wolnej strefy.

Przy wyborze rozmiaru kabiny prysznicowej nie można zapominać o brodziku. Podobnie jak same kabiny, tak i brodziki występują w kilku wariantach. Popularną opcją jest kabina bez brodzika, ustawiana na odpowiednio przygotowanej posadzce, przez co optycznie powiększa łazienkę. Bardziej standardowe rozwiązania to kabina z niskim brodzikiem o głębokości od 2 do 10 cm i z wysokim, głębszym brodzikiem (nawet powyżej 80 cm).

Jednak drzwi i brodzik to kwestie drugorzędne. Na pierwszym miejscu zawsze będą wymiary samej kabiny – to od nich zależy, czy natrysk zmieści się do konkretnego pomieszczenia. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym rozmiarom kabin prysznicowych, które znajdziesz w naszej ofercie:

Kabiny prysznicowe 80×80 cm. Idealne do małych łazienek

Jeżeli Twoja łazienka jest niewielka, klimatyczna, z małą ilością przestrzeni użytkowej, kabina prysznicowa 80×80 będzie strzałem w dziesiątkę. Sprawdzi się lepiej niż wanna, stanowiąc idealne uzupełnienie małego pomieszczenia. Jest estetyczna, kompaktowa i łatwa w utrzymaniu czystości.

Wybierając te wymiary, zwróć uwagę na kształt kabiny. Modele półokrągłe są dedykowane przede wszystkim bardzo małym łazienkom. Jeżeli w Twojej liczy się każdy metr, zdecyduj się na półokrągłą kabinę 80×80 cm w wersji narożnikowej. W ten sposób zapewnisz sobie swobodny dostęp do pralki, zlewu, czy innych urządzeń.

Dla zachowania większej ilości miejsca podczas kąpieli, polecamy wybór kabiny kwadratowej 80×80 cm. Oferuje znacznie więcej przestrzeni niż modele półokrągłe. Oba warianty optycznie powiększają niewielką przestrzeń, co jest dodatkową zaletą małego prysznica. Za to w celu uzyskania dużej strefy kąpielowej przy rozmiarze 80×80, możesz zdecydować się na designerską kabinę pięciokątną.

Kabiny prysznicowe 90×90 cm. Wymiary uniwersalne

Gdy w Twojej łazience zmieści się kabina prysznicowa 90×90 cm, ale zastanawiasz się nad wariantem 80×80 cm – wybierz większy model. W końcu im więcej miejsca pod prysznicem, tym bardziej komfortowa kąpiel.

90×90 cm nadaje się do montażu w małych i minimalistycznych łazienkach. To natrysk uniwersalny, dostosowany do niemal każdego pomieszczenia. Mieści się prawie wszędzie, dzięki czemu nie wymusza kosztownych remontów, zmiany aranżacji, czy poszerzania pomieszczenia.

Kabina 90×90 cm jest bardzo ustawna, funkcjonalna i prosta w utrzymaniu w czystości. W wersji z przesuwnymi drzwiami zyskuje jeszcze więcej, jeżeli chodzi o małe wnętrza. Jeśli chcesz optycznie powiększyć łazienkę, zdecyduj się na kabinę typu walk-in, czyli bez brodzika. Podobnie jak we wcześniej opisywanych wymiarach (80×80), tak i tutaj dostępne są modele półokrągłe (dla najmniejszych łazienek), kwadratowe (z większą przestrzenią kąpielową), oraz pięciokątne (z największą ilością miejsca).

Kabiny prysznicowe 70×100 cm do małych i średnich wnętrz

Przechodząc do większych rozmiarów kabin prysznicowych, trzeba zacząć od opcji umiarkowanie wszechstronnej. Kabina prysznicowa 70×100 cm nadaje się do dość małych łazienek, a także tych o średnich wymiarach. Ma prostokątny kształt, dzięki czemu jest znacznie wygodniejsza w użytkowaniu niż klasyczne modele kwadratowe czy półokrągłe. W rezultacie zajmuje też nieco więcej miejsca, ale wciąż mniej niż najmniejsza wanna.

Korzystanie z takiej kabiny przypadnie do gustu osobom oczekującym maksymalnej wygody, a także tym o ograniczonej mobilności, dzieciom i ludziom starszym. Daje większą swobodę poruszania się, ale wciąż oferuje przytulną, przyjemną atmosferę.

W jakiej łazience sprawdzi się kabina 70×100 cm? W małej, w której przy jednej ścianie znajduje się więcej miejsca na dłuższy bok, oraz w pomieszczeniach o średnich i dużych wymiarach. Gdy zależy Ci na kabinie prostokątnej, ale obawiasz się, że nie wystarczy miejsca na otwieranie drzwi, wybierz model rozsuwany.

Kabiny prysznicowe 80×100 cm dla większego komfortu

Średnie i duże łazienki pozwalają na montaż kabiny prysznicowej 80×100 cm, która gwarantuje wysoki poziom komfortu oraz swobody ruchu. Doskonale się prezentuje i pozwala na bezproblemowy montaż dodatkowego wyposażenia, np. panelu z hydromasażem czy baterii z deszczownicą. Piękny wygląd i duża przestrzeń to główne zalety dużych kabin prysznicowych, w których doskonale poczują się m.in. osoby o ograniczonej mobilności.

Połączenie stylowej kabiny 80×100 cm z wersją walk-in, czyli bez brodzika, z płaskim wejściem oraz odwodnieniem liniowym to bardzo popularne rozwiązanie. Daje efekt nowoczesnej, przestronnej łazienki, praktycznie „zlewając się” z jej wystrojem i pozostałymi elementami wyposażenia.

Oczywiście wybór takiego rozmiaru kabiny prysznicowej nie jest zalecany do małych wnętrz. Zbyt duży model zdecydowanie je przytłoczy, może też kolidować w umywalką czy innymi urządzeniami i meblami.

Kabiny prysznicowe 80×120 cm. Rozmiar do dużej łazienki

Bardzo duża kabina prysznicowa 80×120 cm to produkt o najwyższej funkcjonalności. Będzie niezwykle wygodna dla osób mających problem z mobilnością. Daje komfort korzystania z deszczownicy czy panelu z hydromasażem, jest przestronna i pomieści kilka osób, co sprawdza się np. przy małych dzieciach potrzebujących asysty rodzica w trakcie kąpieli. Taki prysznic jest też częstym wyborem do łazienek w sanatoriach, SPA, czy hotelach. Wymaga jednej wolnej ściany o boku 120 cm, dlatego najczęściej stawia się go w rogu łazienki.

Odpowiedni model 80×120 cm może mieć także minimalistyczny i nowoczesny charakter. Wiele zależy od jakości i wyglądu kabiny, która pomimo dużych rozmiarów powinna prezentować się lekko, nie przytłaczać pomieszczenia. Dlatego w naszej ofercie dostępne są duże kabiny wykonane z profilu aluminiowego, ze szkłem matowym, transparentnym i grafitowym, a także utrzymane w różnej kolorystyce: metalowej, czarnej, czy chromowanej.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas