Otwierane kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe otwierane Bravat by Dietsche

Kabiny prysznicowe otwierane mają jedno- lub dwuskrzydłowe drzwi, które dodają eleganckiego wyglądu natryskowi i umożliwiają wygodne wejście do kabiny. Zamykana przestrzeń kąpielowa pozwala na komfortową kąpiel, a jeśli szyby są dodatkowo matowe, to także na pełną dyskrecję. Otwierane kabiny doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji łazienkowych, szczególnie gdy są wykonane w minimalistycznym, ale gustownym stylu, jak te wyprodukowane przez Bravat by Dietsche. Solidne kabiny z dobrej jakości materiałów będą służyć długie lata, a mechanizm otwierania typowego dla drzwi gwarantuje mniejszą awaryjność i łatwiejsze czyszczenie nawierzchni niż przy drzwiach przesuwnych, gdzie tafle szkła na siebie zachodzą.

Zalety kabin prysznicowych otwieranych

Kabina prysznicowa otwierana wygląda bardzo efektownie, niczym oddzielna strefa kąpieli przeznaczona do codziennego relaksu. Sprawia często wrażenie optycznie większej niż kabina z przesuwnymi drzwiami, szczególnie gdy otwieranie jest dwuskrzydłowe. Kabiny otwierane są wygodne w użytkowaniu, drzwi nie zacinają się, tak jak czasem te przesuwne, dzięki czemu nie mają problemów z ich otwarciem także dzieci czy osoby starsze – zwłaszcza wtedy, gdy dodatkowo kabina ma niski brodzik lub wcale go nie posiada, co znacząco ułatwia wejście do środka. Kabiny otwierane mogą mieć dyskretny uchwyt, by nie rzucał się w oczy na tle szkła, co powoduje, że cała kabina i projekt aranżacji zyskują na lekkości. Z kolei otwieranie bardzo wygodne z podłużnym uchwytem np. w kolorze czarny mat doda kabinie industrialnego sznytu, współgrając z designem łazienki o takim charakterze.

Rodzaje kabin prysznicowych otwieranych

Dwa podstawowe rodzaje kabin prysznicowych otwieranych to takie z jedno- lub dwuskrzydłowymi drzwiami. Drzwi otwierają się na zewnątrz lub na zewnątrz i do środka, gdy mają przesuniętą oś. Mniej miejsca zajmują drzwi z jednym skrzydłem, a także te otwierane do środka. Szklane tafle drzwi montowane są na zawiasach.

Do jakiej łazienki wybrać kabiny prysznicowe otwierane?

Kabiny prysznicowe otwierane doskonale nadadzą się do większych łazienek, z przestrzenią przed natryskiem, pozwalającą swobodnie otworzyć drzwi. Kabiny z dwuskrzydłowymi drzwiami są większe niż te z jednoskrzydłowymi i przesuwnymi, dlatego też najlepiej będą pasowały do pomieszczeń o sporych wymiarach. Kabinę zamykaną na drzwi, nie typu otwartego jak walk-in oraz z matowymi szybami docenią duże rodziny, gdy jednocześnie kilku jej członków przebywa w łazience i ważna jest dyskrecja podczas kąpieli pod natryskiem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kabin prysznicowych otwieranych?

Kabiny prysznicowe otwierane powinny być wykonane z dużą dokładnością, tak by nie dochodziło do uszkodzeń zawiasów, a cały mechanizm otwierania działał bez zarzutu. Ważny jest też materiał wykonania profilu – aluminiowe wykazują się największą trwałością. Szkło powinno być hartowane, by dopełnić obrazu solidnej kabiny o długiej żywotności.

Kabiny prysznicowe otwierane od Bravat by Dietsche

Bravat by Dietsche oferuje różne rodzaje kabin prysznicowych otwieranych – z drzwiami jedno- i dwuskrzydłowymi, a także o wymiarach mniejszych i większych, by dopasować model do wielkości łazienki. Wszystkie kabiny mają profile aluminiowe i hartowane szkło o właściwej grubości.

Wanna BT401
Już od
3999 PLN