Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Kolor profilu

Kształt - Rodzaj

Rozmiar (cm)

Wysokość (cm)

Kolor szkła

Rodzaj drzwi

Zalety kabin prysznicowych jednodrzwiowych Bravat by Dietsche

Kabiny jednodrzwiowe według wielu użytkowników mają wygodniejsze otwieranie niż wersje przesuwne, co jest szczególnie ważne dla dzieci czy osób starszych, bo wymagają mniejszej siły do ich otwarcia. Najbardziej komfortowe są drzwi otwierane w obie strony lub do wewnątrz, bo nie wymagają pozostawienia sporej przestrzeni na zewnątrz kabiny. Marka Bravat by Dietsche stawia na połączenie praktycznych rozwiązań z elegancją, dlatego kabiny, czy to jednodrzwiowe, czy z innymi rodzajem otwierania, będą służyć użytkownikom przez długie lata, stanowiąc jednocześnie ozdobę aranżacji przestrzeni w stylu nowoczesnym, industrialnym, klasycznym. Nie należy też zapominać o tym, że kąpiele w kabinach są bardziej ekonomiczne i ekologiczne – pozwalają zużywać mniej wody niż podczas kąpieli w wannie.

Do jakiej łazienki wybrać kabinę jednodrzwiową?

Kabina prysznicowa jednodrzwiowa przeznaczona jest do różnego rodzaju łazienek o dowolnych wymiarach, choć zajmuje trochę więcej miejsca niż kabina z drzwiami przesuwnymi. Wykonując pomiary ścian, na których ma stać kabina, trzeba pamiętać o tym, by zmierzyć odległość od innych urządzeń i sprawdzić, czy drzwi przy otwieraniu nie będą zahaczać o pralkę, umywalkę czy toaletę. Dla kabin z drzwiami należy zaplanować co najmniej 80 do 100 cm wolnej przestrzeni. Odległość między kabiną a umywalką czy bidetem powinna wynosić natomiast minimum 30 cm.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kabin prysznicowych jednodrzwiowych?

Poza ustaleniem wymiarów miejsca, w którym będzie zamontowana kabina prysznicowa jednodrzwiowa, warto sprawdzić, czy szkło danego modelu jest hartowane i zabezpieczone przed korozją oraz z jakiego materiału wykonane są profile i elementy wykończenia. Najlepiej postawić na profil aluminiowy, odznaczający się wytrzymałością i odpornością na szkodliwe działanie wody, powodujące korozję czy zaśniedzenie. Elementy wykończenia należy dobrać do aranżacji przestrzeni – tutaj można wybrać uniwersalny metal o kolorze chromu czy gustowny czarny mat. Duże znaczenie ma także kolor szkła, i to zarówno pod względem praktycznym, bo matowy zapewni dyskrecję osobie kąpiącej się, jak i estetycznym, bo grafitowy kolor szkła doda szyku stylizacji łazienki.

Rodzaje kabin od Bravat by Dietsche

W sklepie Bravat by Dietsche znajdziesz kabiny prysznicowe jednodrzwiowe z hartowanym szkłem o grubości od 6 mm, profilem aluminiowym i o różnej kolorystyce elementów wykończenia – stalowej czy matowej, oraz szyb – dostępne są warianty transparentne, grafitowe oraz matowe. Niektóre modele mają opcję dopasowania otwierania z lewej lub prawej strony, dzięki czemu można znaleźć wymarzoną kabinę i dowolnie dopasować ją do aranżacji przestrzeni.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas