Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo
Jaka deska sedesowa jest najlepsza?

Jaka deska sedesowa jest najlepsza?

Losowy wybór deski sedesowej zostawmy ryzykantom. Choć jest to dość niepozorna część łazienki, to m.in. ona decyduje o wygodzie użytkowania toalety. Poza tym nie warto lekceważyć desek sedesowych, ponieważ nie każda będzie pasować do dowolnej muszli klozetowej.

Kształty i rozmiary desek odpowiadają gabarytom misek WC – zarówno tych tradycyjnych (stojących), jak i nowoczesnych (wieszanych). Do wyboru są modele typu slim, grubsze, okrągłe, prostokątne, nowoczesne, tradycyjne, wykonane z tworzywa sztucznego, polipropylenu, czasem nawet z drewna lub stali nierdzewnej. Jaka deska sedesowa będzie odpowiednia do domowej łazienki?

Istotne parametry. Jaka deska sedesowa jest najlepsza?

Trzy najważniejsze aspekty deski sedesowej to:

Poza walorami estetycznymi, które są sprawą indywidualną, znaczenie ma to aby dopasować deskę do miski WC. Nie każdy model da się zamontować na dowolnej muszli klozetowej. W związku z tym, półokrągłe deski są przeznaczone do misek obłych o delikatnej krawędzi, za to kwadratowe i prostokątne pasują do misek o wyraźnie zarysowanym brzegu i podobnym kształcie.

Druga kwestia to wymiary muszli klozetowej. Najważniejszy będzie rozstaw zawiasów do montażu sedesu – aby określić ten parametr, zmierz odległość między zbliżonymi do siebie krawędziami otworów. W pionie trzeba dopasować deskę do długości muszli, a w poziomie do szerokości. Długość jest mierzona od końca zawiasu, a szerokość od zewnętrznych krawędzi miski ustępowej. Poza tym najprościej jest wybrać deskę sedesową dedykowaną konkretnej muszli (takie propozycje znajdziesz m.in. w naszej ofercie).

Zastanawiając się, jaka deska sedesowa będzie najlepsza do Twojej łazienki, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Wśród dostępnych opcji znajdziesz:

W asortymencie Bravat by Dietsche dostępne są eleganckie, trwałe modele wykonane z duroplastu, czyli twardego plastiku.

Zalety deski sedesowej wolnoopadającej

Bardzo ważną funkcją dodatkową jest powolne, stopniowe opadanie deski. Nie bez przyczyny właśnie takie modele są montowane w większości współczesnych łazienek. Podstawową zaletą deski sedesowej wolnoopadającej jest możliwość uniknięcia hałasu, który wydają produkty gwałtownie opadające na miskę klozetową.

Funkcja ta chroni też przed ewentualnym przytrzaśnięciem palców, co jest szczególnie ważne w domu z małymi dziećmi. Oprócz tego deska sedesowa wolnoopadająca wolniej się zużywa. Dłużej pozostaje jak nowa, ponieważ mechanizm zapobiega jej obijaniu. Korzystając z takiego modelu pamiętaj, żeby nie dociskać go ręką, ponieważ możesz doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu.

Jaka deska sedesowa do łazienki? Kolorystyka

Na rynku znajduje się wiele kształtów, kolorów i wymiarów desek klozetowych. Kształt oraz wymiar dobiera się do muszli WC, za to kolor jest oczywiście kwestią gustu oraz stylu samej łazienki. Do klasycznych i nowoczesnych wnętrz najczęściej dobiera się uniwersalne modele w kolorze białym, które są minimalistyczne, neutralne, ponadczasowe. Poza białą deską sedesową we współczesnych aranżacjach toalet coraz częściej gości czerń. Jednak zwykle jest stosowana w przypadku całej miski WC, zwłaszcza w modelach wiszących.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas