Drzwi prysznicowe

Drzwi prysznicowe Bravat by Dietsche

Drzwi prysznicowe Bravat by Dietsche to rozwiązanie idealne do łazienek z wnęką nadającą się na natrysk, gdzie wystarczy jedynie dopasować eleganckie i solidne drzwi zapobiegające ochlapaniu podłogi. Dzięki temu nie trzeba kupować kabiny kwadratowej czy półokrągłej, a naturalna wnęka zostanie wykorzystana jako kabina, bez utraty przestrzeni użytkowej łazienki. Można też zaplanować taki rodzaj natrysku na etapie projektu łazienki, specjalnie tworząc wnękę z trzech ścian, wymagającą dostawienia jedynie drzwi, by stworzyć kameralne i komfortowe miejsce do kąpieli.

Zalety stosowania drzwi prysznicowych

Zabudowanie wnęki drzwiami lub stworzenie specjalnej wnęki na prysznic pozwoli uzyskać nowoczesną kabinę prysznicową. Bardzo modnym rozwiązaniem jest wyłożenie wnęki płytkami ceramicznymi o różnych wzorach czy kolorach, dzięki czemu kabina stanowi integralną część aranżacji przestrzeni i jest nie tylko praktyczna, ale jednocześnie stanowi ozdobę łazienki. Wykorzystanie wnęki już istniejącej to najlepsza metoda na ergonomiczne i funkcjonalne zaprojektowanie łazienki. Kabina we wnęce pozwala na zachowanie dyskrecji, szczególnie gdy drzwi będą z matowego czy grafitowego szkła. Można w ten sposób podczas kąpieli zupełnie odciąć się od otoczenia i w pełni zrelaksować.

Rodzaje drzwi prysznicowych

Wyróżnia się kilka rodzajów drzwi prysznicowych do wydzielenia przestrzeni na natrysk w łazienki: uchylne, otwierane jak typowe drzwi, zwyczajowo na zewnątrz kabiny; wahadłowe otwierające się na zewnątrz i do środka; drzwi jedno- i dwuskrzydłowe; drzwi przesuwne na rolkach oraz drzwi harmonijkowe. Występują też różne rozmiary drzwi pozwalające dopasować je do wymiarów wnęki. Drzwi prysznicowe, podobnie jak kabiny, mogą być wykonane z profili stalowych czy aluminiowych oraz mieć wykończenia w kolorze czarnym, chromie i innych.

Kiedy stosować drzwi prysznicowe zamiast kabiny?

Jeśli w łazience jest już wnęka, to najlepszym sposobem będzie umiejscowienie w niej brodzika i zabudowanie drzwiami lub dodanie drzwi prysznicowych oraz odpływu liniowego, bez brodzika. Ta druga opcja sprawdzi się zwłaszcza w małych łazienkach, gdzie wszelkie zmiany wysokości, jak brodzik, cokolik, mogą optycznie zmniejszyć jeszcze bardziej przestrzeń. Wersja kabiny z drzwiami prysznicowymi bez brodzika to idealne rozwiązanie dla osób starszych i o ograniczonej mobilności, ponieważ z takiego rodzaju natrysku łatwiej się korzysta. Decyzję o zbudowaniu od podstaw wnęki w łazience i umieszczeniu w niej kabiny warto podjąć wtedy, gdy dostępna jest spora przestrzeń, co pozwoli stworzyć naprawdę dużą, wygodną kabinę np. z hydromasażem i półkami na kosmetyki, zabudowaną płytkami ceramicznymi i z zamontowanymi otwieranymi drzwiami dwuskrzydłowymi. Powstanie wtedy niemalże luksusowa, nowoczesna kabina, bardziej przypominająca oddzielny pokój do kąpieli niż zwykły prysznic.

Oferta Bravat by Dietsche

Bravat by Dietsche specjalizuje się w eleganckich, minimalistycznych produktach wysokiej jakości. Drzwi prysznicowe w naszej ofercie są wytrzymałe i solidne, oparte o profil aluminiowy i z hartowanym szkłem, a estetyką nawiązują do najnowszych trendów.

Wanna BT401
Już od
3999 PLN