Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo
Co to jest przycisk spłukujący?

Co to jest przycisk spłukujący?

Po wyborze odpowiedniej miski i deski WC, przychodzi czas na zakup przycisku do spłukiwania. To niezbędny element każdej toalety, stanowiący jedyny widoczny element spłuczki. Składa się z jednego lub dwóch przycisków.

Jest używany tysiące razy, dlatego warto zadbać, aby był to produkt jak najlepszej jakości. Wymiana przycisku do zestawu podtynkowego wymaga czasochłonnego demontażu, więc tym bardziej opłaca się postawić na zaufaną markę.

Rodzaje przycisków spłukujących. Ile wody zużywają?

Kiedy już wiesz, co to jest przycisk spłukujący i na czym polega jego rola, pora na rodzaje przycisków spłukujących. Różnią się między sobą tworzywem, kształtem, kolorem, technologią wykonania. Jednak pod względem praktycznym największe znaczenie ma zużycie wody. Dlatego w ofercie producentów znajdziesz rozróżnienie na przyciski pojedyncze i podwójne.

Przyciskiem można dozować ilość wody, ale głównie wtedy, gdy składa się on z dwóch podzespołów. Produkt z jednym przyciskiem jest oczywiście tańszy i łatwy w obsłudze. Pozwala na spuszczenie wody w ilości średnio 5-9 litrów. Jak możesz się domyślać, nie jest to zbyt ekonomiczne wyjście. W końcu spłukanie toalety nie zawsze wymaga użycia tak dużej ilości wody.

Model z dwoma przyciskami zazwyczaj dozuje objętość 3 albo 6 litrów przy spłukaniu jednorazowym. Jest znacznie lepszym rozwiązaniem pod kątem oszczędności i ekologii. Przyciski w takich modelach dzielą się na większy i mniejszy, co ułatwia określenie, który z nich zużywa mniej wody.

Podsumowując, dwufunkcyjny rodzaj przycisku spłukującego jest w dłuższej perspektywie o wiele korzystniejszy finansowo. To droższa inwestycja niż przycisk pojedynczy, ale zwracająca się pod postacią niższych rachunków za wodę.

Rodzaje przycisków spłukujących, a sposób uruchamiania

Przyciski spłukujące dzielą się na rodzaje również ze względu na sposób uruchamiania. Wśród nich wymienia się:

Tworzywa i kolory przycisków spłukujących

Większość przycisków spłukujących z rodzaju “tradycyjnych” wykonuje się z plastiku. Dzięki temu wykazują dużą odporność na warunki panujące w łazience. Ich ceny zaczynają się od 150 zł. Często mają chromowane wykończenie, ale występują w wielu wersjach kolorystycznych (głównie czarnej, satynowej i białej).

Przyciski automatyczne również mają rozmaite kolory i kształty. System spłukiwania jest w nich całkowicie bezdotykowy – aby uruchomić spłuczkę, wystarczy zbliżyć dłoń do płyty, choć w niektórych produktach włącza się ona automatycznie (tuż po skorzystaniu z toalety). To gwarancja maksymalnej higieny, niezbędnej w miejscach publicznych i czasem wymaganej w łazienkach prywatnych.

Z jakich materiałów składają się modele elektroniczne? Przyciski spłukujące bezdotykowe oferowane przez Bravat by Dietsche są wykonane z najwyższej jakości hartowanego szkła. Mają wskaźnik zużycia baterii, są wygodne w obsłudze. Ich elegancki, nowoczesny design pasuje do minimalistycznych wnętrz, których właściciele preferują stylowe i nowatorskie rozwiązania.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas