Szybkie płatności
30 dni na zwrot
logo

Filtry

Cena

Rodzaj

Rodzaje baterii łazienkowych

Wyróżnia się wiele rodzajów baterii łazienkowych, przede wszystkim ze względu na miejsce ich montażu – baterie prysznicowe, bidetowe, umywalkowe, wannowo-prysznicowe. Baterie mogą być jedno-, dwu-, trzyotworowe, z pojedynczym lub podwójnym uchwytem. Armatura łazienkowa najczęściej jest ścienna, czyli natynkowa, montowana w ścianie, rzadziej podtynkowa, a są też wersje nablatowe, montowane obok umywalki. Baterie mają wylewki różnego kształtu i długości, niektóre wyciągane węże, wyróżnia się też słuchawki prysznicowe w formie deszczownicy, czy baterie kaskadowe z szeroką wylewką. Armatura łazienkowa może być wykonana z ceramiki, cynku, mosiądzu lub ze wszystkich tych materiałów wykorzystywanych do różnych jej elementów. Baterie łazienkowe są zazwyczaj wykończone w chromie.

Jak dobrać baterię do łazienki?

Przy wyborze baterii do łazienki trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, armatura łazienkowa powinna pasować do instalacji hydraulicznej, jeśli planuje się kosmetyczną zmianę, nieduży remont w łazience, lub nie jest to projekt wykończenia nowego mieszkania i domu, gdzie jeszcze jest czas na zmianę instalacji hydraulicznej. Po drugie, baterie łazienkowe dobiera się do aranżacji przestrzeni, stylu łazienki, dominujących w niej kolorach, do ceramiki, która już jest wybrana czy zamontowana. W kwestii dobrania do konkretnej wanny, umywalki, czy prysznica, nie chodzi tu tylko o dopasowanie estetyczne, ale przede wszystkim o parametry. Należy sprawdzić rozmiar i kąt nachylenia wylewki, by bateria nie była zbyt mała w stosunku do wanny lub umywalki, albo zbyt duża.

Jak dopasować baterię łazienkową Bravat by Dietsche do stylu wnętrza?

Do łazienki w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym i skandynawskim polecane są minimalistyczne w formie, eleganckie baterie np. chromowane. Do wnętrz loftowych nadają się też trzyotworowe baterie z klasycznymi kurkami krzyżykowymi, które wracają do łask. Stylizowane na retro baterie o bardzo designerskich wzorach, czy fikuśnych pokrętłach, pasują do aranżacji w stylu vintage – szczególnie gdy wykończone są mosiądzem.

Baterie łazienkowe – Bravat by Dietsche

Bravat by Dietsche oferuje szeroką gamę armatury łazienkowej do wanien, pryszniców, bidetów, umywalek. Baterie łazienkowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów – mosiądz na korpus, cynk na uchwyty, ceramiczna głowica – wykończone chromem, z dynamiczną, nowoczesną linią, hołdując najnowszym trendom we wnętrzarstwie. Baterie Bravat otrzymały liczne nagrody branżowe, jak IF, Red Dot i inne, co potwierdza ich unikalny design. Co więcej, baterie łazienkowe Bravat nie zawierają niebezpiecznego ołowiu w stopie metalu, z którego są wykonane. To bardzo ważne, bo nawet śladowe ilości ołowiu w wodzie pitnej, mającej kontakt z instalacją wodociągową, są szkodliwe dla zdrowia. Producent oferuje wieloletnią gwarancję na odlew korpusu.

WannaBT401
Już od
4998PLN

Zapisz sie do newslettera, aby otrzymać najnowsze informacje.

Znajdź nas